Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego dla uczniów Szkoły Podstawowej Wróć »

W roku szkolnym 2016/2017 realizowane są zajęcia w ramach Doradztwa Zawodowego. Dla dzieci Szkoły Podstawowej zajęcia te mają na celu nie tyle pomóc im w wyborze właściwego zawodu, co raczej poznać swoje uzdolnienia i uzmysłowić mocne strony.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości niektóre klasy brały już udział w zajęciach w innym placówkach. W październiku dzieci były w Zespole Szkół Ekonomicznych na zajęciach kulinarnych (klasa IIa) oraz w Liceum Plastycznym na zajęciach manualnych dotyczących lepienia z gliny (klasa IV). Z kolei w listopadzie dwukrotnie odwiedziliśmy wodzisławski Ekonomik. Klasa  VIb bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach dotyczących przedsiębiorczości, zaś kl IIb wykazała się zdolnościami aktorskimi, uczestnicząc w warsztatach teatralnych zorganizowanych na podstawie bajki ,,Czerwony Kapturek”. Wszystkie zajęcia wywołały pozytywne emocje u uczestników i z niecierpliwością czekamy na grudniowe terminy zajęć.

zdjecie1076 zdjecie1077 zdjecie1080 zdjecie1081 zdjecie1083 zdjecie1086 zdjecie1087 zdjecie1088 zdjecie1089 zdjecie1090 zdjecie1092

mgr Monika Wojs