AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI Wróć »

W roku szkolnym 2016/17 Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do XIV edycji programu Akademia Przyszłości organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym celem Akademii Przyszłości jest wsparcie mocnych stron dziecka, jego wszechstronnego rozwoju oraz doprowadzenie do przeżycia sukcesu. Akademia Przyszłości jest drugim, oprócz Szlachetnej Paczki, programem organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna.

29 października, w Katowicach na wydziale Prawa i Administracji ,odbyła się „Gala inauguracji” Akademii Przyszłości, w której wzięło udział dziewięcioro naszych uczniów . Dzieciom towarzyszył Lider Kolegium – pan Maciej Adamski, wolontariusze, przedstawiciel rodziców oraz szkolny koordynator programu.

Podczas uroczystości dzieci otrzymały m.in. „Indeksy Sukcesów”, do których będą wpisywały osobiste osiągnięcia. Był też słodki poczęstunek oraz występy artystyczne. Sobotni wyjazd sprawił wszystkim dużo radości, a już teraz dzieci czekają na indywidualne zajęcia z wolontariuszami oraz inne atrakcje.

Wierzymy, że udział w Akademii Przyszłości będzie dla naszych uczniów ciekawym przeżyciem, zaspokoi ich indywidualne potrzeby oraz spełni oczekiwania rodziców i wychowawców.

Szkolny koordynator