SKS JEDYNKA WICEMISTRZAMI TURNIEJU KLUBÓW SPORTOWYCH ORANGE! Wróć »

27 października drużyna działającego przy Gimnazjum nr 1 Szkolnego Klubu Sportowego Jedynka wzięła udział w regionalnych rozgrywkach Klubów Sportowych Orange. W Krakowie zmierzyli się ze sobą zawodnicy Klubów Orange z województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego. 150 zawodników z jedenastu klubów rywalizowało ze sobą w dwóch konkurencjach sportowych: koszonodze i zbijaku z elementami piłki siatkowej i piłki ręcznej. Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów znaleźliśmy się na drugim miejscu tuż za LUKS  „Młodzik” Domaszowice. Drużyna zamykająca podium to UKS Wielka Wieś. Oprócz rozgrywek sportowych zawodnicy naszego klubu uczestniczyli we wspólnym treningu ze sławnymi polskimi sportowcami: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką i Arturem Siódmiakiem, wzięli udział w warsztatach trickboardowych, zagrali mecz reprezentacja Klubów Sportowych Orange kontra Trenerzy Orange i Gwiazdy Sportu. W meczu górą okazała się reprezentacja Klubów Orange. Były wywiady, wspólne zdjęcia i autografy.

A oto co o Krakowskim Road Show powiedziały gwiazdy polskiego sportu:
 „To już siódma miejscowość, w której spotykamy się z zawodnikami i trenerami zrzeszonymi w programie. Cieszy mnie bardzo, że nasze spotkania sprawiają wszystkim tyle przyjemności. Właśnie tak zaczynała się droga wielu znanych sportowców! Sport to było ich hobby… sposób na spędzenie czasu wolnego. Podczas Regionalnych Rozgrywek, właśnie w ten sposób podchodzimy do turnieju. To mają być ciekawie spędzone chwile przy dobrej zabawie”. – Milena Radecka (reprezentantka Polski w piłce siatkowej).
 „Regionalne spotkania z klubami to dla nas okazja do sprawdzenia postępów poszczególnych klubów. Na każdym etapie szkolenia dzieci i młodzieży pojawia się mnóstwo pytań. Co jeszcze można zrobić lepiej? Jak podtrzymać wysoki poziom motywacji u zawodników? Jak przeprowadzić efektywnie trening? Jesteśmy tutaj właśnie po to, by odpowiedzieć trenerom i zawodnikom na te pytania i cały czas rozbudzać ich ciekawość. Przy okazji przypominamy im o tym, że w początkowym etapie rozwoju sport to przede wszystkim dobra zabawa”. – Jerzy Dudek (reprezentant Polski w piłce nożnej).
 Przeżyte w Krakowie sportowe emocje, dobra zabawa, nawiązane przyjaźnie na długo pozostaną w naszej pamięci.
 Szkolny Klub Sportowy Jedynka reprezentowali: Szymon Kuśka – kapitan drużyny, Kacper Kasperski, Szymon Sopyła, Bartłomiej Rachwał, Sebastian Szymiczek, Beniamin Adamski, Patryk Kostecki, Nikodem Wuwer, Dominik Wala, Adam Czarnecki, Grzegorz Wojciechowski, Franciszek Kubiak, Gracjan Nielaba, Bartosz Gudalewski. Możemy być dumni z występu naszych zawodników. Dodatkowych powodów do zadowolenia dostarczył nam Grzegorz Wojciechowski, którego występ jako obrońcy drużyny został nagrodzony pochwałą Jerzego Dudka. Naszej drużynie podczas krakowskich rozgrywek kibicowali: Justyna Kufieta, Natalia Dudzik, Dawid Pilipiec, Kamil Pacha, Adam Piechaczek, Daniel Trzaskalik i Mateusz Majdowski. Dziękujemy naszym kibicom za doping i za to, że byli z nami. Trenerzy  drużyny to mgr Weronika Kalinowska i mgr Marcin Kostecki. Całej drużynie gratuluję wspaniałego wyniku sportowego i życzę dalszych sportowych sukcesów.
58130ccf2103f dscn4696 dscn4701 dscn4715 dscn4721 dscn4744 dscn4749 dscn4766 dscn4794 dscn4799 dscn4808 dscn4824 dscn4826 dscn4837 dscn4842
mgr Weronika Kalinowska