RATUJMY KASZTANOWCE! Wróć »

Jak co roku na przełomie października i listopada uczniowie klasy pierwszej ekologicznej uczestniczą w akcji Ratowania Kasztanowców przed szkodnikiem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Najprostszą metodą ograniczającą występowanie tego owada jest zbieranie opadłych liści i natychmiastowe ich kompostowanie, aby nie dopuścić do wylotu motyli. Metoda ta jest bezpieczna dla ludzi i środowiska, dlatego też jest powszechnie polecana i  stosowana w większości krajów Europy. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy na terenie parku miejskiego w Wodzisławiu Śląskim przy współpracy ze Służbami Komunalnymi Miasta. Przy bardzo dobrej zabawie i pięknej pogodzie wykonali kawał dobrej roboty, która mamy nadzieję, przyczyni się do poprawy kondycji tych pięknych drzew a zerwane przez uczniów liście kasztanowców posłużą również do obserwacji mikroskopowych na lekcjach ekologii.

p1170176 p1170177 p1170181 p1170182 p1170187 p1170194

mgr Aleksandra Borowska