DRUKOWANIE W 3D Wróć »

18 października w ramach współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim uczniowie klasy 2e o profilu matematyczno – informatycznym wzięli udział w wykładzie pt: „Drukowanie w 3D”, który odbył się w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim. Wykład prowadził pracownik Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pan dr inż. Tomasz Machoczek – specjalista naukowo-techniczny Instytutu Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przygotować model, który chcemy wydrukować, a także jakie jest zastosowanie drukarki 3D. Po wykładzie uczniowie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania, dotyczące drukowania w 3D, a także mogli dowiedzieć się o wadach sprzętu i obejrzeć już wydrukowane w tej technice modele.

mgr Michalina Gardzielik