Apel z okazji XVI Dnia Papieskiego Wróć »

We wtorek, 18 października, odbył się w naszej szkole Apel z okazji XVI Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy 6 b przybliżyli nam ideę związaną z corocznymi obchodami Dnia Papieskiego, jego początki, a także działalność Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegoroczne hasło „Bądźcie świadkami miłosierdzia” nawiązywało do Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, trwającego do 20 listopada, a także do obchodzonych XXXI Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w tym roku w Krakowie.
Dzień Papieski stanowi szczególną formę wdzięczności Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi.
Apel ubogaciły takie pieśni, jak: „Barka”, „Hymn XXXI Światowych Dni Młodzieży”, a także „Święty uśmiechnięty”, które wszyscy razem zaśpiewaliśmy.
Uczniowie klasy 6 b przypomnieli nam także różne zabawne anegdoty z życia papieża Jana Pawła II

dscn4659 dscn4664 dscn4666 dscn4667 dscn4671

mgr Dorota Jastrzębska