Uczniowie klasy IIb w Planetarium Wróć »

Aby lepiej zrozumieć i zapamiętać co to jest planetarium i czym się zajmuje, uczniowie klasy IIb SP wraz  z wychowawcą wybrali się do Chorzowa.  Znajduje się tam Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika. Wzięliśmy udział w seansie „Kometa nad Szwajcarską Doliną”. Planetarium zamieniło się w statek kosmiczny, którym  udaliśmy się w międzyplanetarną podróż. Pilotem i przewodnikiem po Układzie Słonecznym był sam Mikołaj Kopernik. Oglądaliśmy  Księżyc, Marsa, Jowisza, wreszcie dotarliśmy do tytułowej komety. Nie był to jednak koniec wrażeń. Odwiedziliśmy jeszcze Śląski Ogród Zoologiczny. Tu wzięliśmy udział w warsztatach „ Zwierzęca kuchnia”. Dowiedzieliśmy się, czym różni się dieta roślinożerców od diety drapieżników, jak zwierzęta przystosowują się do zdobywania różnego rodzaju pokarmu, czy jeże naprawdę jedzą jabłka, a bociany – żaby, czym żywią się zwierzęta w zoo. A potem… sami przygotowaliśmy dla nich posiłek. Naszą warzywno – owocową sałatką nakarmiliśmy  bydło szkockie. Spacer po zoo również się odbył. Świat fauny jest bardzo fascynujący! W wyjeździe towarzyszyła nam klasa 1 SP. Bardzo dobrze spędzało nam się wspólnie czas i pewnie nie był to nasz ostatni wspólny wyjazd.

dsc08089 dsc08092 dsc08093 dsc08113 dsc08116 dsc08137 dsc08138 dsc08192 dsc08193

mgr Iwona Warzecha