HUMANIŚCI DO PIÓR! Wróć »

15 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dziennikarki „Gazety Wodzisławskiej”, które poprowadziły warsztaty dziennikarskie dla klasy humanistycznej Id.
Pani Anna Szweda-Piguła i pani Magdalena Szymańska zaczęły zajęcia od wprowadzenia uczniów w świat dziennikarstwa. Młodzi humaniści dowiedzieli się, jak tworzyć interesujące artykuły i wymyślać zachęcające czytelników tytuły. Mogli później tę wiedzę wykorzystać podczas pracy w grupach, które dostały zadania dziennikarskie do wykonania. Adepci dziennikarstwa pracowali nad stworzeniem artykułu na zadany temat, wymyślali pytania do sondy ulicznej i przeprowadzali wywiady.
Warsztaty były bardzo twórcze i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mieli okazję wkroczyć w świat dziennikarstwa.
pioro1 pioro2 pioro4 pioro3