Europejski Dzień Języków w naszej szkole Wróć »

Europejski Dzień Języków obchodzony jest wprawdzie 26 września, jednak u nas w szkole świętowaliśmy go bardzo hucznie w czwartek 29.09. Zaangażowane klasy przygotowały i przedstawiały ważniejsze informacje dotyczące następujących państw: Grecji (klasy II i III a), Niemiec (II i III b), Włoch (II i III c), Wielkiej Brytanii (II i III d) oraz Francji (II i III c). Jak zwykle uczniowie prześcigali się w pomysłowości przy przygotowaniu stanowiska, z którego prezentowano godło i flagę danego państwa. Gimnazjaliści przekonywali również, dlaczego warto zwiedzić dany kraj oraz jakie potrawy mogą być serwowane w trakcie takiej podróży. By dopełnić informacji o wymienionych państwach, uczniowie przybliżyli sylwetki osób, które znalazły swoje miejsce w historii danego kraju. W trakcie przygotowań uczestnicy Europejskiego Dnia Języków musieli wykazać się różnymi umiejętnościami – od organizatorskich, przez kulinarne i plastyczne, po informatyczne, a później prezenterskie. Dla każdego było miejsce w drużynie, każdy mógł zdobyć punkty dla swej klasy. Uczniowie z klasy III a zachwyceni bogactwem kultury prezentowanego przez siebie państwa nauczyli się i zaprezentowali „Zorbę” w strojach starożytnych Greków. Grupa z klasy III c muzycznie wzbogaciła prezentację o Italii, występując z piosenką „Felicita” przy własnym akompaniamencie. Za sprawą klasy III e przenieśliśmy się do czasów Rewolucji Francuskiej, kiedy to Robespierre tracił głowę. Widząc taki wkład pracy ze strony uczniów, jury potrzebowało sporo czasu, by zadecydować o kolejności przyznawanych miejsc.

Spośród klas drugich 1. miejsce zajęła klasa II c ( 78 pkt), 2. miejsce klasa IIb (74 pkt), 3. miejsce II e (73 pkt), 4. miejsce klasa II a (70 pkt), a klasa II d z 68 pkt. zajęła miejsce 5.

Klasy trzecie prezentowały jeszcze bardziej wyrównany poziom, ponieważ miejsce 1. zajęły równocześnie klasa III c i III e (98 pkt), miejsce 2. przypadło w udziale klasie III a, której brakło tylko 0,5 punktu do zwycięzców. Klasy III b i III d zdobyły miejsce 3. , uzyskując 86 pkt. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/ZS2WodzislawSlaski/photos/?tab=album&album_id=1212440168799430

dsc_0437 dsc_0442 dsc_0449 dsc_0458 dsc_0487 dsc_0514 dsc_0519

mgr Joanna Mrozek