Ogólnoszkolny bieg na orientację Wróć »

W dniu 22 września zorganizowaliśmy ogólnoszkolny bieg na orientację. Do wspólnej sportowej zabawy zaprosiliśmy chętnych uczniów naszej szkoły. Bieg odbył się w godzinach popołudniowych po zajęciach lekcyjnych. Postanowiliśmy, że miejscem biegu będzie wodzisławski obiekt o charakterze sportowo – rekreacyjnym „Trzy Wzgórza”. Na zbiórkę stawiło się 12 uczniów (chłopców i dziewcząt) przedstawicieli różnych klas. Po dotarciu na miejsce młodzież otrzymała mapki, na których zaznaczona została trasa biegu oraz orientacyjne punkty w formie graficznej. Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, bez większych trudności odnaleźli wyznaczoną trasę. Części tak spodobało się to zadanie, że postanowili trasę przebiec jeszcze raz. W związku z widocznym zainteresowaniem uczniów tego typu zajęciami postanowiliśmy, że będziemy kontynuować bieganie na „Trzech Wzgórzach” i myślimy, że kolejne wyjście odbędzie się w jeszcze liczniejszym gronie.

dscn3253 dscn3254 dscn3260 dscn3261

mgr Weronika Kalinowska