WARSZTATY PROFILAKTYCZNE Wróć »

21 i 22 września 2016r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wodzisławiu Śl wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Fikcja i rzeczywistość”, prowadzonych przez trenerów Centrum Edukacji i Profilaktyki z Bielska – Białej. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Profilaktyka uzależnień od środków psychoaktywnych i Internetu” finansowanego przez Urząd Miasta Wodzisławia Śl.

Uczestnicy zajęć poznali historię chłopca, który uzależnił się od telefonu komórkowego, przez co stracił kontakt z rzeczywistością, przyjaciółmi, rodziną. Dlaczego tak się stało? Jak można było temu zapobiec? Na kogo zawsze mógł liczyć? Kto pierwszy wyciągnął do niego pomocną dłoń? Na te i wiele innych pytań udało się uczniom odpowiedzieć dzięki wcielaniu się w różne role oraz w rolę samego bohatera. Było to bardzo cenne i pouczające doświadczenie.

dscn3162 dscn3181 dscn3195 dscn3196 dscn3211 dscn3213 dscn3227 dscn3236

wychowawcy klas IV-VI