Pomysł na projekt edukacyjny Wróć »

Uczniowie Gimnazjum nr 1, Natalia Pijanowska, Nikola Pijanowska, Magda Popiołek, Patryk Mystkowski, realizując projekt edukacyjny pt. Jak zostać przyjacielem przedszkolaka regularnie gościli wśród przedszkolaków z Przedszkola nr 3 w Wodzisławiu Śl. Podczas spotkań zapoznawali dzieci z utworami literatury dziecięcej, proponowali zabawy związane z czytanymi tekstami, wykonywanie prac plastycznych. Dzieci bardzo polubiły te spotkania i z niecierpliwością czekały na kolejną wizytę gimnazjalistów, którzy także świetnie się bawili, pomagając maluchom w wykonywaniu zadań i przygotowując kolejne niespodzianki. Łzy przedszkolaków, które musiały pożegnać się ze swoimi przyjaciółmi z gimnazjum, oraz słowa wdzięczności pań przedszkolanek to dowód, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Gratulujemy!!!

mgr Aleksandra Żak