Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke Wróć »

12 maja uczniowie klasy czwartej wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Grzegorzem Kasdepke zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śl. Spotkanie było tym bardziej niezwykłe, gdyż większość uczniów doskonale zna książki tego autora. Do najpopularniejszych pozycji należą:  „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”,  „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”,  „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”,  „Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci”,  „Detektyw Pozytywka”,  „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”,  „Niesforny alfabet”,  „Kacper z szuflady”, „5 puknięć w głowę”. Popularny autor opowiadań i bajek dla dzieci oraz młodzieży w bardzo zabawny sposób opowiadał o warsztacie swojej pracy, inspiracjach oraz chętnie udzielał odpowiedzi na pytania widowni. Chętni uczniowie mieli okazję zakupić sobie książki pana Kasdepke oraz otrzymać autograf.

Spotkanie-z-Grzegorzem-Kasdepke-1-1024x768 Spotkanie-z-Grzegorzem-Kasdepke-8-1024x768

mgr Katarzyna Ludwicka