Zabawy matematyczne Wróć »

Zabawy matematyczne zdominowały zajęcia, które odbyły się w klasie trzeciej w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Zrealizowane zostały w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Do trzech odlicz”. Wysłuchaliśmy opowiadań o przyborach matematycznych ( m.in. o linijce i cyrklu), rozwiązywaliśmy zagadki matematyczne, liczyliśmy okręgi i koła w „wesołym miasteczku”. Najzabawniejsze zdaniem uczniów było opowiadanie „Kilogram soku poproszę”, faktycznie wywołało u dzieci rechotanie, chichotanie i łapanie się za brzuchy – jak zapowiadał na wstępie autor książki. Wszyscy już wiemy, że nie kupujemy: dwóch litrów ziemniaków, pęczka buraków ani metra ogórka, cukierków też nie kupujemy na tony!!! Było zabawnie, śmiesznie i wcale matematyka nie taka straszna.

DSCN4577 DSCN4580 DSCN4582 DSCN4583 DSCN4584 DSCN4585 DSCN4586 DSCN4588 DSCN4589

mgr Małgorzata Bubas