Edukacja teatralna w klasie Ib Wróć »

W tym roku szkolnym wraz z uczniami kl. Ib SP byliśmy kilkakrotnie w teatrze. Najważniejsze z obejrzanych spektakli to „Kot w butach” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, „Calineczka” w Teatrze Banialuka w Bielsku – Białej i „Pinokio” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.  Poza tym w MiPBP w Wodzisławiu dwukrotnie uczestniczyliśmy w przedstawieniach teatru z Wrocławia „Królewna Śnieżka”  i „O kniaziu Popielu”, a w WCK podziwialiśmy koleżanki z klasy w przedstawieniu Teatru Tańca Memento „Calineczka”. Na zakończenie tego etapu edukacji teatralnej  zorganizowałam konkurs plastyczny „Teatralne wspomnienia”. Prace tworzyli uczniowie na zajęciach szkolnych, technikę mogli wybrać samodzielnie.  Powstały bardzo piękne ilustracje, które wyeksponowaliśmy na gazetce szkolnej i klasowej.  Głównymi nagrodami były programy teatralne, dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wszystkim autorom, bo  postarali się o pomysłowe, efektowne i kolorowe prace. Brawo!

DSC07102 DSC07103 DSC07104 DSC07106 DSC07107 DSC07108 DSC07109 DSC07111 DSC07112

mgr Iwona Warzecha