Z historią w tle Wróć »

Kim jest dobra pani z wodzisławskiego zamku? Dlaczego w mieście stawiano krzyże pokutne? Jakie wrogie wojska atakowały Wodzisław na przestrzeni dziejów? To tylko część pytań, z którymi mierzyli się gimnazjaliści z kl. II d, uczestnicząc w grze miejskiej pt. Średniowieczne potyczki z Sienkiewiczem, której organizatorami byli pracownicy wodzisławskiej biblioteki i muzeum. Uczniowie wędrowali ulicami miasta, wykonywali zadania, rozwiązywali zagadki i, co najważniejsze, wzbogacali swoją wiedzę na temat miasta. Przy pięknej pogodzie w atmosferze rywalizacji między grupami uczniowie w twórczy sposób odrabiali lekcję historii. Zadowoleni ze swoich dokonań uznali taką propozycję za trafiony pomysł i zgłosili swój akces do następnej edycji gry. Teraz z niecierpliwością czekają na ostateczne wyniki rywalizacji, o których także poinformujemy. Dziękujemy panu Jackowi Sobikowi za udostępnienie zdjęć.

1 thumb[1] (3) thumb[1] (4) thumb[1] (5) thumb[1] (6) thumb[2] thumb[4]

mgr Aleksandra Żak