Współpraca ze szkołami ponadgimnazjalnymi Wróć »

W ramach współpracy Gimnazjum nr 1 ze szkołami ponadgimnazjalnymi, uczniowie oddziałów o profilu matematyczno – informatycznym (2e i 3e) wzięli udział w zajęciach organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. J. Tischnera oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Była to lekcja matematyki nauczana dwujęzycznie, pokazy z fizyki związane z prądem elektrycznym i optyką i warsztaty z rysunku odręcznego. Ponadto uczniowie mogli również przeprowadzić eksperymenty chemiczne, dotyczące kolorowych reakcji w roztworach elektrolitów.
Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych za przygotowanie ciekawych zajęć, które dodatkowo rozwijają zainteresowania uczniów w ramach profilu matematyczno – informatycznego.

ZST1 ZST2 ZST3 ZST4 ZST5 ZST6

mgr Michalina Gardzielik