Projekt “Obycie umila życie” Wróć »

Kwietniowe hasło projektu “Obycie umila życie” brzmi: Poszanowanie wspólnej własności. Uczniowie klasy Ib SP wraz z wychowawcą, postanowili wykorzystać tę okazję oraz sprzyjającą porę roku na przesadzanie klasowych kwiatów. Nasze grubosze, zielistki, fiołki dość smutno spoglądały na nas z okiennych parapetów. Doniczki miały zbyt ciasne, ziemi niewiele i już wyjałowiona. A za oknami wiosna! Trudno rosnąć i zakwitać w takich warunkach! Przed przystąpieniem do pracy uczniowie poznali warunki dobrego rozwoju roślin oraz zasady przesadzania kwiatów np. właściwy dobór rozmiaru doniczki, potrzeba drenażu, głębokość ułożenia rośliny na podłożu. Potem już tylko podział na grupy, przygotowanie stanowisk pracy    i do roboty! Przez całą godzinę, łącząc teorię z praktyką, stwarzaliśmy naszej klasowej roślinności nowe warunki wzrostu i rozwoju. Po zakończeniu pracy wydawało nam się, że kwiaty ze swych nowych doniczek delikatnie się do nas uśmiechają. Pewnie im dobrze. Będziemy je teraz systematycznie podlewać i obserwować przyrosty. A jak będzie trzeba, to znów przesadzimy, bo już to świetnie umiemy!

DSC07010 DSC07026 DSC07028 DSC07029 DSC07042 DSC07043 DSC07044

mgr Iwona Warzecha