POLIGLOTA ZIEMI ŚLĄSKIEJ Wróć »

Dziewięciu uczniów naszego gimnazjum w piątek 8 kwietnia wzięło udział w drugim etapie konkursu Poliglota Ziemi Śląskiej w Rybniku organizowanym przez CUJ Albion. Do konkursu przystąpili : Aleksandra Dujowić, Justyna Filas, Martyna Holeczek, Kaja Kowalczuk, Karolina Mikółka, Joanna Oślizło, Karolina Smajdor, Artur Iwański i Sławomir Woźniak. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu znajomości języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Konkurs zakończył się po dwóch godzinach zmagań. Uczennica naszej szkoły Karolina Smajdor dwukrotnie stanęła na podium zdobywając dwie nagrody. Pierwszą w postaci tzw. Złotego Pióra Albionu za uzyskanie najwyższej liczby punktów z języka angielskiego oraz drugą-roczny kurs dowolnego języka obcego w CUJ Albion w Rybniku, za zajęcie drugiego miejsca w kategorii język angielski i francuski uzyskując największą ilość punktów w tej kategorii. Uczennicę przygotowywały do konkursu panie: Aurelia Szewieczek z j. angielskiego i Mirela Pogoda z j. francuskiego. Pozostali uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody pocieszenia.

mgr Katarzyna Horwacik

IMG_20160408_132252_BURST001_COVER IMG_20160408_132725_BURST001_COVER