Mieszkańcy łąk i lasów Wróć »

Książka zakupiona do biblioteki szkolnej pt. „Krzyś” w ramach programu „Książki naszych marzeń” pomogła uczniom klas pierwszych poznać mieszkańców łąk i lasów oraz ich miejsca zamieszkania. Dzieci dowiedziały się, że wiele małych i niepozornych stworzeń jest bardzo pożytecznych dla człowieka i są bardzo ważnym elementem w przyrodzie.
Każdy ma swój dom. Dom, w którym czuje się najlepiej, gdzie mieszka, odpoczywa i lubi się bawić. A dla mrówek, żuczków, pająków, żab, kretów, dżdżownic takim domem jest las, łąka, ogród. Jak wyglądają domy zwierząt, gdzie mogą się znajdować, dlaczego nie powinniśmy ich niszczyć? Na te pytania uczniowie znaleźli odpowiedź w czasie zabawy, polegającej na umieszczeniu zwierzątka w jego domu.

DSCN4251 DSCN4253 DSCN4257 DSCN4263 DSCN4265 DSCN4357 DSCN4374 DSCN4382

mgr Małgorzata Bubas