III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów Wróć »

W dniu 16 marca 2016 odbył się III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w Gimnazjum w Pszowie, a patronat naukowy sprawował Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.
Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz podniesienie poziomu umiejętności językowych u uczniów.
Na każdym poziomie konkursu uczniowie zmagali się z rozumieniem ze słuchu, zrozumieniem tekstów pisanych oraz wykazywali się znajomością środków językowych i funkcji językowych.
Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych, a uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

English is Fun dla uczniów klas I:

Małgorzata Duda z klasy Ic zdobyła I miejsce

English Challenge dla uczniów klas II:

Jakub Durczok  z klasy II c zdobył wyróżnienie

Prove Your English dla uczniów klas III

Karolina Smajdor z klasy III c zdobyła I miejsce

Wiktoria Tatarczyk z klasy III c zdobyła II miejsce

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy.

mgr Danuta Patalita