Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Wróć »

W sobotę 12 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbyła się IV runda „Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych” 2015/2016. Do rywalizacji zgłosiło się 44 młodych szachistów reprezentujących 6 wodzisławskich szkół podstawowych i 2 gimnazja. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim,7 rund x 15 min. na zawodnika. Oto wyniki naszych uczniów:

SZKOŁY PODSTAWOWE klasy I – III
I miejsce Krzysztof Ciepły SP nr 1
II miejsce Wojciech Grzonka SP nr 1
IV miejsce Tomasz Kuczera SP nr 1
VI miejsce Mateusz Jasielski SP nr 1
Dziewczynki
VI miejsce Alicja Wojs SP nr1

SZKOŁY PODSTAWOWE klasy IV – VI
I miejsce Adam Gardian SP nr 1
III miejsce Filip Mokry SP nr 1

GIMNAZJA
II miejsce Jakub Prus Gimnazjum nr 1
Dziewczynki
I miejsce Anna Mrozek Gimnazjum nr 1

Nagrody, w postaci pamiątkowych dyplomów, dla najlepszych zawodników wręczali Pan Wojciech Burda reprezentujący Starostwo Powiatowe oraz Prezes UKS Baszta Pan Jerzy Karp.

Wodzisławska Liga Szachowa jest organizowana przez klub UKS Baszta i UM Wodzisław Śl. Projekt realizowany jest ze środków pozyskanych z UM Wodzisław Śl. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca.

mgr Małgorzata Bubas