„Muzyka dla małolatów” Wróć »

„Muzyka dla małolatów” to pozycja książkowa zakupiona do biblioteki szkolnej w ramach programu Książki naszych marzeń.
Uczniowie klasy VI a, pod okiem p. Barbary Połednik, starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: „Jak powstawała orkiestra symfoniczna?” Usytuowanie roku 1830 na osi czasu nie stanowiło dla nich żadnego problemu. Uczestnicy zajęć zapoznali się z grupami instrumentów, które tworzą orkiestrę. Mieli możliwość odsłuchania poszczególnych brzmień, poznania „mistrza symfonii” Ludwiga van Beethovena. Uczniowie szukali też odpowiedzi na pytanie „po co orkiestrze dyrygent?”. Poznali postać Hectora Berlioza i jego wkład w rozwój muzyki orkiestrowej, a także nazwiska wielkich dyrygentów i ich wkład w rozwój muzyki XX wieku. Na zakończenie zajęć uczniowie wyszukali informacje o Orkiestrze na Rzecz Pokoju.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

mgr Małgorzata Bubas