Rekolekcje wielkopostne Wróć »

W dniach 2 – 4 marca 2016r. w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszego gimnazjum. Głównym tematem było „Miłosierdzie Boga”. Nauki rekolekcyjne prowadził ks. Jarosław Buchenfeld. Były świadectwa wiary przekazane przez osoby, których Pan Bóg szczególnie dotknął swoją łaską, prezentacje multimedialne z cytatami Pisma Świętego oraz ciekawe i wartościowe filmy religijne. Gośćmi byli również ks. Bogdan Kania – zastępca koordynatora ŚDM w Archidiecezji Katowickiej oraz Tomasz Klich – przewodniczący sekcji logistycznej Diecezjalnego Centrum ŚDM, którzy opowiedzieli o istocie Światowych Dni Młodzieży, ich programie oraz organizacji. Mszy świętej na zakończenie rekolekcji przewodniczył ks. prałat Bogusław Płonka, a w przygotowanie liturgii włączyli się sami uczniowie. Piękna muzyka religijna, która towarzyszyła wszystkim podczas rekolekcji została przygotowana przez zespół muzyczny, który tworzyły uczennice klasy 1d, 2c i 3f, a śpiewy prowadziła schola, składająca się z uczennic klasy 3d. Rekolekcje przygotowali katecheci: Piotr Bartosik i Witold Kacała, natomiast program muzyczny Michalina Gardzielik.

1 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2

mgr Michalina Gardzielik