Turniej szachowy Wróć »

W sobotę 30 stycznia 2016 r. odbyła się III runda „Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych” 2015/2016. Tym razem gospodarzem rozgrywek była ZSP nr 1 w Zawadzie. Do rywalizacji zgłosiło się 48 młodych szachistów reprezentujących 6 wodzisławskich szkół podstawowych i 2 gimnazja. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim,7 rund x 15 min. na zawodnika.
Zwycięzcami z Szkoły Podstawowej w kategorii klas I-III zostali:
I miejsce Krzysztof Ciepły, III miejsce Wojciech Grzonka, IV miejsce Tomasz Kuczera oraz Alicja Wojs; w kategorii IV-VI: I miejsce Adam Gardian. Natomiast w kategorii Gimnazjum: I miejsce Anna Mrozek, II miejsce Piotr Sas ,III miejsce Jan Pałasz.
Nagrody, w postaci pamiątkowych dyplomów, dla najlepszych zawodników wręczali Pan Dariusz Prus członek Zarządu Starostwa Powiatowego, Pani Barbara Ferdyan Tront zast. Dyrektora Szkoły SP16, która była gospodarzem turnieju oraz Prezes UKS Baszta Pan Jerzy Karp. Wodzisławska Liga Szachowa jest organizowana przez klub UKS Baszta i UM Wodzisław Śl. Projekt realizowany jest ze środków pozyskanych z UM Wodzisław Śl. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca.

DSC00703 DSC00692 DSC00684 DSC00674