Wycieczka do teatru klasy Ib Wróć »

Pierwszy dzień lutego uczniowie klasy Ib SP zapamiętają na dłużej. Po raz kolejny wyjechali do teatru. Tym razem był to Teatr Banialuka w Bielsku – Białej. Wybrane przedstawienie nosiło tytuł „Calineczka”, a oparto je o znaną wszystkim baśń Andersena. Zarówno spektakl, jak i to co działo się później, zrobiło na wszystkich duże wrażenie. Po zakończeniu baśni dzieci wzięły udział w edukacji teatralnej. Ponieważ Teatr Banialuka jest teatrem lalkowym, poznały różne rodzaje lalek: pacynki, marionetki, jawajki, kukły, lalki zmechanizowane. Mogły się nimi pobawić, a także zobaczyć proces ich powstawania. Zwiedziły pracownię stolarską, krawiecką, plastyczną. Pomyszkowały za kulisami i na dużej scenie. Teraz oczekują wiosny, bo wtedy pewnie znów się wybierzemy do teatru.

mgr Iwona Warzecha

DSC06898 DSC06902 DSC06904 DSC06907 DSC06916 DSC06922