„Najzabawniejsze wiersze polskich poetów” Wróć »

Najzabawniejsze wiersze polskich poetów” to imprez czytelnicza, która odbyła się w ramach programu „Książki naszych marzeń” dla uczniów klas I-III naszej szkoły. Celem było wyłonienie, spośród recytowanych przez panią dyrektor Danutę Paszylkę, wychowawców klas i uczniów gimnazjum najzabawniejszego i najśmieszniejszego utworu.

Usłyszeliśmy : Kruk w kąpieli – Brykczyńskiego, Krowa – Bartkowicza, Spóźniony słowik, Trudny rachunek – Tuwima, Natka-szczerbatka, Mucha, Żuk, Czarodziejski pies – Brzechwy, Mrówka u ślusarza – Jerzykowskiej, Zły humorek – Gellner, Kurcze blade – Chotomskiej.

Po odsłuchaniu wierszy nastąpiło głosowanie: każdy uczestnik imprezy mógł oddać jeden głos na wytypowany przez siebie utwór. Zdaniem uczniów, najzabawniejszym spośród przedstawionych wierszy i zdecydowanym zwycięzcą było Kurcze blade Wandy Chotomskiej, głosowało na niego101 uczniów, 18 uczniów oddało swój głos na pozostałe wiersze.

Ale na tym nie koniec: do ferii zimowych uczniowie mogą składać swoje propozycje „śmiesznych” wierszyków i w ten sposób utworzymy sobie szkolną listę utworów poetyckich, którą umieścimy również na stronie internetowej szkoły.

DSCN4211 DSCN4212 DSCN4213 DSCN4215 DSCN4216 DSCN4217 DSCN4218 DSCN4219 DSCN4220 DSCN4221

mgr Małgorzata Bubas