„Badamy zmysły” Wróć »

„Badamy zmysły” to temat zajęć, które odbyły się w klasie czwartej w ramach programu „Książki naszych marzeń”.

Dlaczego widzimy? Do czego służy soczewka, siatkówka, tęczówka?Jak widzą nasze oczy? Czy wzrok ma zawsze rację? Dlaczego słyszymy? Do czego służy małżowina uszna, bębenek i ślimak? Jakie dźwięki słyszy ucho ludzkie? W jaki sposób działa stetoskop? Co to znaczy wszystko na języku? Ile smaków rozpoznaje język? Co to znaczy mieć nosa? Czy nos czuje smak?Jak działa narząd dotyku?

Na te pytania uczniowie „pod okiem” pani Bogusławy Lubszczyk znaleźli odpowiedź przeprowadzając eksperymenty i doświadczenia zaczerpnięte z książek zakupionych do biblioteki szkolnej: Eksperymenty są super, Jak zostać geniuszem?, Wielka księga eksperymentów, Zdumiewające eksperymenty.

Uczestnicy zajęć również mieli okazję przekonać się o tym, że książki pomagają zrozumieć otaczający nas świat i zrozumieć siebie.

DSCN4198 DSCN4196 DSCN4193 DSCN4190 DSCN4189 DSCN4187 DSCN4186 DSCN4184 DSCN4183 DSCN4182 DSCN4181

mgr Małgorzata Bubas