Ptasia Stołówka Wróć »

Wraz z nadejściem prawdziwej, mroźnej zimy poprawiły się humory dzieciom. Nastała pora saneczkowania, narciarstwa, wojen śnieżnych, ogólnie: białego szaleństwa. Niestety, dla ptaków rozpoczął się teraz trudny czas. Uczniowie klasy Ib pomyśleli o skrzydlatych nieborakach. W klasie zorganizowali PTASIĄ STOŁÓWKĘ, którą obficie zaopatrzyli w różnego rodzaju ziarna, pestki i orzechy. Co 2-3 dni chętne dzieci, których w klasie nie brakuje, wsypują do karmników na szkolnym boisku pokarm. Ostatnio cała klasa wybrała się na wielkie karmienie ptaków. Tym razem uwzględniliśmy dodatkowo trzy karmniki stojące blisko głównego wejścia do szkoły. Zapasów pokarmu nam jeszcze wystarczy, ale jeśli zima nie ustąpi, trzeba będzie je uzupełnić. Mamy też nadzieję, że koledzy i koleżanki z innych klas wspomogą nas w tej zimowej akcji. Zapraszamy, PTAKI NA NAS LICZĄ!

mgr Iwona Warzecha

DSC06837 DSC06838 DSC06839 DSC06840 DSC06841