Adopcja Serca Wróć »

Już od 7 lat nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej „ADOPCJA SERCA”, która ma na celu opiekę finansową nad „adoptowanymi’ przez nas dziećmi z Afryki.
Obecnie są to 13 letni Morel z Kamerunu i 13 letnia Confidence z Rwandy. Dzieci są sierotami lub półsierotami, których ojcowie zginęli podczas walk plemiennych. Posiadają liczne rodzeństwo, które ich matki starają się wyżywić pracując ciężko w polu i sprzedając plony. Ich miesięczny dochód to 2-3 euro miesięcznie.
Dzięki naszej pomocy finansowej dzieci te mają zapewnioną naukę w szkole, przybory szkolne, odzież i ciepły posiłek dla siebie i swoich najbliższych. Dzieci te uczą się w placówkach katolickich prowadzonych przez siostry zakonne. Roczny koszt utrzymania jednego dziecka to ok 700zł. Z naszymi podopiecznymi jesteśmy w stałym kontakcie – kilka razy w roku dostajemy listy, zdjęcia, a nawet kopie świadectw szkolnych.
Z kolei nasi uczniowie uczący się języka francuskiego piszą listy i kartki pocztowe.
Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom, Nauczycielom oraz Uczniom naszej szkoły, którzy jak zwykle nas nie zawiedli i wsparli naszą akcję. Pieniądze już zostały wpłacone! Dziękuję klasie III f za przeprowadzenie akcji i zaangażowanie się w to dzieło!

mgr Mirela Pogoda

Morel 001 Morel 002 Morel 003 Morel 004 morel 005 Morel 006 Morel 007 Morel 008 Morel 009Confidance 001 Confidance 002 Confidance 003