Wigilijka w Ib Wróć »

Dla uczniów klasy Ib SP to był szczególny dzień : ich pierwsza szkolna Wigilijka! Wprawdzie stół nie był przykryty białym obrusem, ale nie zabrakło przy nim wolnego miejsca i wspaniałych, świątecznych przysmaków. Najpierw uczniowie wraz z wychowawczynią przebaczyli sobie wszystkie „złe uczynki”, a potem, już w pokojowych nastrojach, przełamali się opłatkiem, dobrze sobie życząc. Dalej chwila na konsumpcję, a następnie wysłuchaliśmy koncertu kolędowego na keyboardzie, w wykonaniu kolegi z klasy: Michała Tomasznego, i na gitarze w wykonaniu Sary Cuber. Dzieci tak dobrze grały, że trudno było powstrzymać się od śpiewu. Rozległo się chóralne „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem” i wiele innych kolęd. Chętne dzieci wzięły udział w przygotowanym przez Panią konkursie „Jaka to kolęda”. W pierwszej rundzie należało dokończyć tytuł kolędy. W drugiej, zaśpiewać ciąg dalszy przerwanej kolędy, a w trzeciej rozpoznać kolędę graną w wersji instrumentalnej. Wyłoniono wielu prawdziwych znawców. Były nagrody. Wreszcie, w dobrych humorach i świątecznym nastroju rozeszliśmy się do domów, by i tu kultywować bożonarodzeniowe tradycje. Nasza pierwsza szkolna Wigilijka była bardzo udana. Wszystkim pracownikom szkoły i kolegom z innych klas życzymy SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

mgr Iwona Warzecha

CAM01192 CAM01193 CAM01203 CAM01206 CAM01212 CAM01216