„Babeczka z pączusiem wypełnionym miłością” z Gimnazjum nr 1 zwycięzcą Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności! Wróć »

Drużyna w składzie: Nikola Moucka, Tomek Niemirski, Magda Popiołek, Magda Sitko, Kasia Styczeń, Maciek Wyjadłowski i Julia Zielińska (wszyscy z klasy IIId) zwyciężyła organizowany po raz pierwszy Wodzisławski Festiwal Kreatywności i w nagrodę weźmie udział w Olimpiadzie Destination Imagination (DI), która odbędzie się 1-3 IV 2016 r. we Wrocławiu. „Babeczka” przygotowała wyzwanie naukowe: „Pojawiam się i znikam”, w którym zbadała, w jaki sposób kamuflaż wykorzystywany jest w naturze, zaprezentowała wyniki swoich badań na przykładzie pojawiającego się organizmu, stworzyła i zaprezentowała Historię zawierającą zwrot akcji spowodowany przez wykorzystanie kamuflażu, zastosowała Metody Kamuflażu do własnoręcznie zaprojektowanej ruchomej dekoracji / rekwizytu oraz stworzyła i zaprezentowała dwa Atrybuty Drużyny, ukazujące jej zainteresowania, umiejętności i mocne strony. Trenerem drużyny jest pani Justyna Orszulak.

To samo wyzwanie wybrała też druga drużyna Zespołu Szkół nr 2 – drużyna „Lubię to!” ze szkoły podstawowej w składzie: Natalia Holesz, Zuzanna Woźnica, Wiktoria Pietrzak, Kacper Labuz i Filip Kolorz, która pomysłowo i bardzo kreatywnie przedstawiła zadanie. Trenerem drużyny jest pani Katarzyna Ludwicka.

Na scenie Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności można było również zobaczyć wyzwanie techniczne: „Ale jazda”, konstrukcyjne: „Grasz? Gram!” i teatralne: „Na tropie”. Oprócz zadań, które drużyny przygotowały, uczestnicy festiwalu musieli zmierzyć się z Wyzwaniami Na Już – budową mostu i jak najwyższej wieży z dostarczonych materiałów, co wywołało wiele emocji wśród uczniów z wodzisławskich szkół podstawowych i gimnazjów.

„Program Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Działa w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. DI uczy przede wszystkim kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej podczas rozwiązywania ekscytujących wyzwań, zarządzania czasem, zasobami ludzkimi, materiałami, finansami i pomysłami. Uczy także umiejętności skutecznej komunikacji i prezentacji wytworów własnej pracy i pracy zespołu”. (źródło: www.kreatywnosc.pl)

mgr Justyna Orszulak

mgr Katarzyna Ludwicka