Spotkanie z Panem Emilem Uranem Wróć »

23 listopada naszą szkolę odwiedził szczególny gość. Pan Emil Uran, bo o nim mowa, jest czynnym zawodowo żołnierzem, służącym w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Rybniku. W 2008 roku brał udział w misji pokojowej w Afganistanie. Jego wizyta w klasach gimnazjalnych IIIa, IIIb i IIIe doskonale uzupełniła wiedzę uczniów o patriotyzmie, działalności ONZ i NATO, zdobywaną na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie Nasz gość wielokrotnie podkreślał, jakim zaszczytem jest noszenie munduru i służba Ojczyźnie, opowiedział o misjach pokojowych, w których udział brali polscy żołnierze, chętnie odpowiadał na pytania uczniów dotyczące służby wojskowej.

Panu Uranowi dziękujemy za ciekawą prelekcję, wzbogacona prezentacją multimedialną oraz licznymi „żołnierskimi” pamiątkami.

mgr Izabela Piątkowska

mgr Dominika Kasprzyk