Pierwsze miesiące w szkole Wróć »

Czwartek, 19 listopada uczniowie klasy Ib SP zapamiętają na dłużej. Głównie z tego powodu, że tego dnia ukończyli pierwszą część elementarza. Uświadomili sobie, czego nauczyli się w szkole w ciągu ponad dwóch miesięcy: nowych piosenek, zabaw, gier, technik plastycznych. Poznali nowych kolegów i koleżanki, uczą się być tolerancyjnymi i kulturalnymi uczniami („Obycie umila życie”). Mieli okazję poczuć się aktorami i wystąpić na scenie przed liczną publicznością (Pasowanie na ucznia). Nauczyli się prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznali niektóre wydarzenia z historii naszego państwa i miasta, odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej w Wodzisławiu, poznali patronkę szkoły: Marię Skłodowską – Curie. Nabyli jeszcze wiele innych umiejętności, ale przede wszystkim nauczyli się czytać i pisać. Co prawda jeszcze nie w zakresie wszystkich liter, ale w znaczącym stopniu. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs głośnego czytania, jurorami byli wszyscy uczniowie. Wyłoniono grupę zwycięzców.

mgr Iwona Warzecha

CAM01178 CAM01175 CAM01171 CAM01174