PROJEKT: „OBYCIE UMILA ŻYCIE” W SZKOLE PODSTAWOWEJ. PAŹDZIERNIK: KULTURA STROJU I FRYZURY Wróć »

Strój może powiedzieć wiele o naszej osobowości, jednak nie zawsze możemy się ubrać tak jak chcemy. Pewne sytuacje wymagają dostosowania ubioru do okoliczności, w których się znajdujemy. Dlatego w tym miesiącu rozmawialiśmy o tym co wypada, a co nie. Jako podsumowanie naszych teoretycznych rozważań, pod koniec października urządziliśmy wielki pokaz mody w auli szkolnej. Widownia składająca się z uczniów wszystkich klas, w napięciu oczekiwała rozpoczęcia pokazu. Przedstawiciele z klas IV-VI (choć trafiali się i młodsi modnisie) zaprezentowali propozycje strojów na różne okazje: strój szkolny, galowy, do teatru, na wycieczkę i dyskotekowy. Przed każdym pokazem, prowadząca galę (w tej roli wystąpiła Dominika Ryszka) objaśniła podstawowe zasady komponowania danego zestawu odzieży, by był on właściwy i stosowny do okazji. Później w rytm muzyki, w prostym układzie choreograficznym, modele i modelki pokazywali swoje kreacje. Wszystkie się bardzo podobały, a muzyka i moda dyskotekowa, wielu uczniów zachęciła do tanecznych pląsów na scenie.

Na korytarzu szkolnym prezentujemy projekty strojów, wykonane przez uczniów klas młodszych (I-III). Na pewno już nikt z nas nie założy do teatru krótkich spodenek, na wycieczkę garnituru lub długiej sukienki, a do stroju galowego czapki „bejsbolówki”. Na zakończenie rada: pamiętajmy, że ubrania nie muszą być supermodne, ale koniecznie powinny być czyste.

mgr Iwona Warzecha

DSC04873 DSC04877 DSC04878 DSC04879 DSC04882 DSC04883 DSC04884 DSC04885 DSC04887 DSC04889 DSC04891 DSC04893 DSC04897 DSC04902 DSC04910 DSC04912 DSC04940