PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ Wróć »

To już taka nasza gimnazjalna tradycja, że pierwszoklasiści wraz z panią ze szkolnej biblioteki oraz z wychowawcą udają się na lekcje biblioteczne do biblioteki miejskiej. Tym razem na spotkanie udała się klasa ID. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat tego, jak funkcjonuje placówka  i w jaki sposób poszukuje się  informacji w słownikach, encyklopediach i Internecie. Bibliotekarka zaprezentowała stronę internetową Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śl. oraz katalog on-line. Omówiła  zasady korzystania z Internetu  i księgozbioru w  bibliotece. Uczniowie wykorzystali te wiadomości w praktyce, sprawdzając w katalogu, czy dana książka jest dostępna, a następnie odnajdywali wybrane przez siebie dzieła na półkach. Pani bibliotekarka  podała tez kilka cennych argumentów na to, dlaczego warto czytać książki.

Po zakończeniu zajęć odwiedziliśmy jeszcze salę multimedialną oraz czytelnię. Uczniowie podziękowali spotkanie i obiecali, że często będą odwiedzać miejska bibliotekę, żeby korzystać z jej zasobów.

P1160261 P1160256 P1160252 P1160249 P1160244 P1160242

mgr Hanna Goszyc