Nowości książkowe! Wróć »

Serdecznie zapraszam do biblioteki! Po nowości książkowe! Znajdziecie tutaj m. in.

1. wybuchową mieszankę dwóch rzeczywistości piekielnej i ziemskiej w książce „Ja, diablica”,

images

2. realizm z magią opowieści o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, porzuconej przez matkę, przeżywającej horrory wojny – „Złodziejka książek”

1917_zlodziejka_ksiazek

3. ciekawą i niesamowitą magię świata „Baśnioboru” w którym mieszkają psotne chochliki, zazdrosne wróżki, figlarne satyry, zgryźliwe czarownice. Główna bohaterka by uratować rodzinę będzie musiała zdobyć się na to, czego obawia się najbardziej….

baśniob

4. spokojne i beztroskie życie szesnastoletniej Kylie. Niestety nic nie trwa wiecznie! Kylie trafia na nieodpowiednią imprezę, która w ostateczności kończy się w areszcie. W zaistniałej sytuacji zrozpaczona matka wysyła nastolatkę do „Obozu w Wodospadach Cienia”, gdzie przebywa tzw. ,,trudna młodzież’’. Na miejscu dziewczyna ze zdziwieniem odkrywa, że ……. seria „Wodospady cienia”

wodospad cienia

5. poruszającą książkę o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdywaniu swojego miejsca na ziemi. „Zostań, jeśli kochasz” opowiada o miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać. Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?

zostan-jesli-kochasz-b-iext26164617

6. nastolatką być!? Jak w tym gimnazjalnym środowisku odnajdują się same czternastolatki? Nie wiem, czy jestem normalna… Kapcie zamiast glanów? Jacek czy Bartosz? Miłość do dwóch chłopaków jednocześnie? Rozlatujące się przyjaźnie czy zmyślone problemy? Normalna szkoła czy wstrętna buda? Dom…wariatów czy kochany domek?
„Pamiętnik nastolatki 1” Bo może mój pamiętnik jest także dla Ciebie?

pamiętnik

7. pełną akcji i nieustającego napięcia książkę, która chwyci czytelnika za gardło, i nie puści aż do ostatniej strony, ponieważ każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru, i walką na śmierć i życie… – „Więzień labiryntu”

wiezien-labiryntu-tom-1

8. wytyczne dotyczące dobrego zachowania idealne dla młodych ludzi. Doświadczony dziennikarz i znana aktorka poprzez zabawne przykłady i praktyczne porady wprowadzają młodych ludzi w tajniki dobrych manier. Podpowiadają, jak w dzisiejszym, pełnym technicznych nowinek świecie zachować się poprawnie, nie urazić innych, a jednocześnie nie uchodzić za sztywniaka. „Niezbędnik dobrych manier dla nastolatków”

niezbędnik

9. fantastykę młodzieżową w książce „Miasto kości” . Clary jest artystką, rozumianą jedynie przez wieloletniego przyjaciela, Simona. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy trafia do popularnego klubu, gdzie staje się świadkiem nietypowych zdarzeń. Sprawy przybierają jeszcze bardziej niepokojący obrót, gdy znika matka Clary, a ona sama zostaje zaatakowana przez coś „nie z tego świata”.

dary-aniola-tom-1-miasto-kosc

10. pamiętnik, pełny drastycznych scen zapisów prawdziwych przeżyć dziewczyny, która przeszła przez piekło uzależnienia i której udało się wyjść z nałogu, ukończyć studia, podjąć pracę. Pamiętnik narkomanki jest książką, która ma na celu uświadomienie czytelnikom, jak wielką władzę narkotyki mogą zdobyć nad człowiekiem. Jeżeli znajdziemy w sobie nadzieję i miłość, będziemy w stanie je pokonać.

pamietnik-narkomanki-b-iext6178427

Polecam również książki Johna Greena, Zwiadowcy trylogia Niezgodna, Harrego Pottera oraz wiele innych, które już od dłuższego czasu goszczą w naszej bibliotece. Chętnych zapraszam do biblioteki oraz na stronkę internetową ZS 2 w zakładce biblioteka poleca znajdziecie krótki opis wszystkich ostatnio zakupionych nowości książkowych.

na stronkę

mgr Agnieszka Wojcieszenko