Pierwszaki Wróć »

Dzień 1 września tego roku był wyjątkowy dla 49 pierwszoklasistów. Po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Wraz z rodzicami pierwsze kroki skierowali do auli, gdzie serdecznie powitała wszystkich Pani dyrektor D. Paszylka. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, z odśpiewaniem hymnu narodowego w obecności  sztandaru szkoły. Wysłuchali również krótkiej informacji związanej z historią Polski, którą przedstawiła uczennica starszej klasy: Gosia Wojs. Dotyczyła ona wybuchu II wojny światowej. Następnie dzieci zostały przywitane wierszykami przez nieco tylko starszych kolegów i koleżanki z klas drugich . Otrzymały też od nich pamiątkowe ołówki. Później zostały wyczytane i zaproszone przez swoje wychowawczynie na scenę. Uczniowie klasy Ia przez p. Agnieszkę Korbel, a  Ib przez p. Iwonę Warzechę. Tu spotkała ich miła niespodzianka: wszyscy otrzymali rogi obfitości (tyty) sprezentowane przez prezydenta miasta, a wręczane przez doradcę prezydenta do spraw oświaty p. Eugeniusza Ogrodnika. Później krótka chwila na pamiątkowe fotografie i obie klasy udały się na spotkanie do sal lekcyjnych. Dzisiaj jeszcze z rodzicami i bez tornistrów, ale od jutra rozpocznie się regularna praca, choć czasami w formie zabawy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce!

DSCN3908 DSCN3910 DSCN3913 DSCN3916 DSCN3918 DSCN3920 DSCN3924 DSCN3931 DSCN3934

mgr Iwona Warzecha