W Gimnazjum Nr 1 powstał Klub Sportowy Orange Wróć »

4 sierpnia do Gimnazjum Nr 1 przybyli przedstawiciele Klubu Sportowego Orange. Szkolny Klub Sportowy „Jedynka” pozyskał szereg niezbędnego do treningów oraz prowadzenia zajęć sportowych sprzętu i odzieży sportowej, m.in. piłki do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, poduszki sensoryczne do ćwiczeń stabilizujących, piłki fitness, fasolki fitness, skakanki, trickboardy, big balle oraz mini balle artengo, belkę do skoku w dal, pałeczki sztafetowe, kule, kolce lekkoatletyczne, dresy sportowe adidas, komplet strojów sportowych, komplet strojów do biegania. Została doceniona wieloletnia działalność  oraz sukcesy sportowe działającej przy Gimnazjum Nr 1 sekcji lekkoatletycznej, współpraca  z lokalną społecznością oraz plany rozwoju Klubu. Obecnie w ramach Klubu Sportowego Orange przy Gimnazjum Nr 1 dzieci i młodzież będą miały możliwość szkolenia w obrębie dwóch dyscyplin sportowych – swoją działalność kontynuować będzie sekcja lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców,  zostanie utworzona sekcja piłki koszykowej dziewcząt, a pozyskany przez Szkolny Klub Sportowy sprzęt wykorzystywany będzie nie tylko podczas treningów ale również w ramach prowadzonych w Gimnazjum Nr 1  zajęć sportowo – rekreacyjnych. Cieszy a zarazem zobowiązuje fakt, że jesteśmy jednym ze 100 Klubów Sportowych Orange znajdujących się na terenie całej Polski. Szkolny Klub Sportowy „Jedynka” przystąpił do II edycji konkursu Klubów Sportowych Orange, podczas której z pośród 1121 wyłoniono 50 zwycięskich – w tym  działającej przy Gimnazjum Nr 1 „Jedynki”.

mgr Danuta Paszylka