W GIMNAZJUM POWSTANIE KLUB SPORTOWY ORANGE – SEKCJA LEKKOATLETYCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW ORAZ SEKCJA PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT! Wróć »

W kwietniu bieżącego roku gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu Kluby Sportowe Orange. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży z małych i dużych miejscowości w całej Polsce do aktywności fizycznej poprzez utworzenie bezpłatnego programu wsparcia wybranych dyscyplin sportowych. Orange ma na celu pomoc w tworzeniu klubów w nowych miejscach oraz ułatwienie rozwoju już istniejącym. Udział w programie zapewnia sprzęt, stroje sportowe, tablety, internet, programy szkoleniowe oraz treningi, kluby za pomocą platformy przekazują i zdobywają cenne informacje oraz uczestniczą w grywalizacji obejmującej różnego rodzaju wyzwania. 15 czerwca otrzymaliśmy oficjalne wyniki naboru do programu oraz gratulacje pozytywnego przejścia procesu rekrutacji i dostania się do programu Kluby Sportowe Orange. Podczas drugiego naboru, do programu zgłosiło się aż 1121 klubów z całej Polski. Wymogi formalne spełniło 435 sportowych inicjatyw, z których jury wybrało najciekawsze i najbardziej odpowiadające założeniom programu. Listę 50 zwycięskich klubów – w tym naszego szkolnego klubu sportowego „Jedynka Wodzisław Śląski” można znaleźć na stronie http://www.klubysportoweorange.pl.