„Czy wiesz, po czyich śladach chodzisz?” Wróć »

Zespół Szkół nr 2 włączył się w organizację gry miejskiej „Czy wiesz, po czyich śladach chodzisz?”, która odbędzie się 11 lipca 2015 o godz. 15.00 . Gra jest jednym z działań lokalnych, które będą miały miejsce podczas wizyty w Wodzisławiu wystawy „Muzeum na kółkach” (9-11.07 2015).

Gra przeznaczona jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjum. Do udziału w grze zapraszamy drużyny 2-osobowe. Regulamin gry i karty zgłoszenia dostępne są do pobrania. Zainteresowani uczniowie Zespołu Szkół nr 2 mogą zgłaszać się do pani Justyny Orszulak, która jest koordynatorką lokalną projektu.

Projekt Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie „Muzeum na kółkach” to wystawa edukacyjna przedstawiająca historię i kulturę Żydów polskich, podróżująca po Polsce od czerwca 2014 do kwietnia 2016. Odwiedzi 47 miejscowości w całym kraju. Będzie też gościć na wybranych festiwalach. Wystawie towarzyszą różnorodne działania prowadzone przez edukatorów muzeum oraz lokalnych działaczy: warsztaty, dyskusje, pokazy filmów, działania w przestrzeni miejskiej. Celem projektu jest szerzenie wiedzy o niemal 1000-letnim współistnieniu kultur polskiej i żydowskiej, a także wspieranie lokalnych inicjatyw dotyczących dialogu polsko-żydowskiego i ochrony dziedzictwa żydowskiego. Więcej informacji na temat „Muzeum na kółkach” w Wodzisławiu znajduje się na stronie:

regulamin

MnK - Plakat - Druk - 08.04 Muzeum na kolkach_ulotka-1 Muzeum na kolkach_ulotka-2

mgr Justyna Orszulak