Kampania społeczna uczniów IIIc Wróć »

Grupa uczniów z klasy IIIc od kilku miesięcy bierze udział w kursie internetowym „Opowieść o Żydach polskich” organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Jednym z tematów, z jakim zmierzyła się młodzież, była walka ze stereotypami, uprzedzeniami i antysemityzmem, a zadanie praktyczne wiązało się z przeprowadzeniem kampanii społecznej. Gimnazjaliści zdecydowali się przygotować plakaty walczące z uprzedzeniami i promujące tolerancję i zaprezentować je w szkole podczas krótkiego happeningu. Zadanie wcale nie było łatwe, gdyż trzeba było wzbudzić w sobie odwagę, by publicznie pokazać swoje poglądy i zderzyć się z różnymi reakcjami kolegów i koleżanek. Za udział w akcji dziękujemy!

DSC_0119 DSC_0121 DSC_0124 DSCN1422 DSCN1424 DSCN1429 DSCN1433

mgr Justyna Orszulak