Zielona szkoła Wróć »

Klasa III SP wraz  ze swoja wychowawczynią p. I. Warzechą, oraz opiekunkami w osobach p. B. Radeckiej i M. Pawelec od 5 do 18 maja przebywała na zielonej szkole. W tym roku miejscem naszego śródrocznego wyjazdu była Łeba. Obawialiśmy się nieco pogody, ale zupełnie niepotrzebnie. Praktycznie przez cały czas było słonecznie, choć czasami chłodno, na co byliśmy jednak przygotowani. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Zobaczyliśmy Sea Park w Sarbsku. Jest największym na Północy parkiem dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych związanych tematycznie z morzami i oceanami. Na nas ogromne wrażenie zrobiło największe fokarium w Polsce, a także  Oceanarium Prehistoryczne w technologii 3 d,  w którym jak żywy oglądaliśmy świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu. Byliśmy też w największym w Polsce Parku Dinozaurów, gdzie poza trójwymiarowymi okazami gazdów w naturalnych rozmiarach przeżyliśmy wiele innych przygód. W Czołpinie wspięliśmy się na latarnię morską (no… prawie wszyscy), w Sopocie spacerowaliśmy po Molo, w Gdyni zaliczyliśmy Oceanarium, a w Gdańsku żurawie portowe i fotkę pod fontanną Neptuna na Długim Targu. Turlaliśmy się po ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym, płynęliśmy statkiem po jeziorze Łebsko i jeszcze większym po pełnym morzu. Kąpaliśmy się … w pirackim basenie, podziwiali zachody Słońca, karmili mewy. Było jeszcze wiele innych atrakcji, ale nie sposób tu wszystkiego wymienić.  Jednym słowem : fajnie było, ale się skończyło!

mgr Iwona Warzecha

DSC05478 DSC05650 DSC05662 DSC05701 DSC05998 DSC06132 DSC06194 DSC06340