Finał konkursu TIK?-TAK! 2015 Wróć »

12 maja 2015r. zakończył się Piąty Ogólnopolski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych TIK? – TAK!. W konkursie wzięło udział prawie 30 tysięcy uczniów z ponad 1150 szkół całej Polski. W kategorii gimnazjów startowało ponad 9000 uczniów. Konkurs był 3 etapowy, do II etapu zakwalifikowało się po 200 najlepszych uczniów z każdego typu szkół, wśród nich czterech z naszej szkoły. Do III etapu (finału), który odbył się 12 maja w Warszawie awansowało 13 uczniów gimnazjów, wśród nich nasza trójka.

Miło poinformować, że nasz uczeń Kajetan Rduch z klasy IIc zajął w finale II miejsce. Bardzo dobrze spisali się także pozostali uczniowie naszego gimnazjum: Łukasz Oślizło z klasy IIIc zajął VII, a Karol Musur także z klasy IIIc – 11 miejsce.

Cała trójka finalistów uzyskała tytuł laureata konkursu

Konkurs TIK?-TAK! był zorganizowany już po raz piąty przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz ECDL, a patronują mu Ministerstwo Edukacji Narodowej, oraz marszałkowie województw z całego kraju oraz Kuratoria Oświaty. Merytorycznie akcję wspierają takie marki, jak Microsoft, Motorola Solutions czy Wydawnictwo Naukowe PWN.

Serdecznie gratulujemy !!!

mgr Sławomir Wolańczyk