Spotkanie autorskie z panią Ewą Nowak Wróć »

14 maja 2015 w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie z panią Ewą Nowak pisarką, publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz około 30 powieści dla dzieci i młodzieży. Pani Ewa spotkała się w bibliotece z wodzisławską młodzieżą gimnazjalną. W spotkaniu uczestniczyła też młodzież naszej szkoły. Autorka stworzyła bardzo miłą atmosferę, opowiadając na życzenie publiczności historie ze swojego życia, które wpłynęły na wybór jej zawodowej drogi. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoim dzieciństwie, roli brata w jej życiu i pierwszej platonicznej miłości, która wpłynęła na jej rozwój intelektualny i emocjonalny. Udzieliła również młodzieży kilku cennych wskazówek – co jest w życiu najważniejsze, czym się kierować przy wyborach życiowych, co to jest prawdziwa przyjaźń… Wspomniała również jak ważne jest czytanie i ile płynie z tego korzyści. Nie zabrakło zabawnych historyjek, śmiesznych i ciekawych anegdot. Na koniec pani Ewa chętnie rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. Spotkanie było bardzo ciekawe i nawet najbardziej wymagający uczniowie wyszli zadowoleni, uśmiechnięci i usatysfakcjonowani!

Zapraszam do biblioteki po książki pani Ewy. „Dane wrażliwe” (opis książki na stronie biblioteki) z dedykacją dla uczniów naszej szkoły.

DSCN1306 DSCN1307 DSCN1308 na strone

mgr Agnieszka Wojcieszenko