„Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny” dla klas I-III Wróć »

12 marca  został przeprowadzony w naszej placówce „Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny” dla klas I-III. To już wieloletnia tradycja, gdyż tegoroczne zmagania o tytuł mistrza ortografii odbyły się  po raz  22. Autorką konkursowego dyktanda oraz głównodowodzącą organizatorką była p. Iwona Warzecha, przy współpracy z paniami:  M. Wojs, B. Hibner, T. Bednarek, M. Pawelec. Piękną dekorację wykonała pani E. Kozielska. Przy drzwiach wejściowych uczestników dyktanda wraz z opiekunami witali uczniowie klasy trzeciej. Pomagali również w auli, byli przewodnikami po szkole, rozkładali poczęstunek, sprzątali, dbali o miłą atmosferę (Liliana, Weronika, Dominika, Julka, Paweł, Kuba, Patryk). Impreza przebiegała zgodnie z planem. Zgłosiło się 20 uczestników z 11 wodzisławskich szkół. Naszą reprezentowały Karolina Szaj i Aurelia Pisarczyk. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy drugiej SP5 Bartłomiej Ludwicki (można zaryzykować stwierdzenie, że czujność ortograficzną wyssał z mlekiem matkiJ).  Drugie miejsce zajęła Wiktoria Tobiczyk z SP8, a trzecie Maja Wawrzeczko z SP17. Gratulujemy! Nam Panie i uczestnicy dziękowali za sprawną organizację, miłą atmosferę i serdeczne przyjęcie. Zapraszamy znów za rok.

SDC12062 SDC12058 SDC12061 SDC12044 SDC12042SDC12065 SDC12055

mgr Iwona Warzecha