Odkrywamy tajemnice pracy dziennikarza radiowego Wróć »

We wtorek 03.03.2015 uczniowie klasy IIID dowiedzieli się, jak fascynująca może być praca dziennikarza radiowego. Zajęcia zostały przeprowadzone przez właścicielkę jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych w naszym regionie – Monikę Sokołowską.

Gimnazjaliści poznali dzieje Radia 90 FM, dowiedzieli się, na czym polega praca w radiu, uczyli się tworzyć własne radiowe serwisy informacyjne. Następnie zaś pani Monika nagrała najodważniejszych czytających, którzy później mogli posłuchać swoich relacji.

Okazało się, że to wcale nie jest takie łatwe, ale najważniejsze, jak powiedziała pani Monika, to realizować swoje marzenia, bo one się spełniają, a ona sama jest tego najlepszym dowodem. Od zawsze marzyła, by zostać dziennikarką no i się udało.

Dziękujemy pani Monice za przemiłe i niezwykle owocne dwie godziny. Warsztaty te oraz przekazana nam wiedza są niezwykle cenne. Kto wie, być może ktoś z uczniów odkrył w sobie dziennikarski talent i w przyszłości będzie chciał podążać właśnie w tym kierunku…

HG82 HG81 HG80 HG79

mgr Hanna Goszyc