„Poczytaj mi, przyjacielu” Wróć »

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły włączyli się w program Centrum Edukacji Obywatelskiej „Poczytaj mi, przyjacielu”.

Celem programu jest przygotowanie i organizacja spotkań czytelniczych dla młodszych dzieci.

Uczennice klasy II d działają w dwóch grupach – jedna odwiedza maluchy w Publicznym Przedszkolu nr 1, druga – w Publicznym Przedszkolu nr 16 w Wodzisławiu Śl. Podczas spotkań z przedszkolakami gimnazjalistki czytają przygotowane utwory, prowadzą zabawy, organizują konkursy. Przed Świętami Bożego Narodzenia uczennice przygotowały na spotkanie z maluchami przebrania świąteczne oraz śpiewały kolędy.

Program realizowany jest też przez uczennice klasy III d, które odwiedzają dzieci przebywające w wodzisławskim szpitalu i sprawiają, że na twarzach małych pacjentów gości uśmiech.

Korzyści z udziału w programie są obustronne! Kontakt, praca i zabawa z małymi dziećmi rozwijają odpowiedzialność i cierpliwość, budują poczucie wartości, pomagają pokonać nieśmiałość, pozwalają zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych, ale przede wszystkim przynoszą dużo radości.

Grupami z kl. II d opiekuje się pani Justyna Orszulak, natomiast uczennicami z III d – pani Karolina Zbucka.

zs22 zs23 zs24

mgr Justyna Orszulak