20. Finał WOŚP Wróć »

Już po raz 20. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka grała swój koncert życzliwości, dobroci i wsparcia. Już po raz 20. tysiące głównie młodych ludzi zaopatrzonych w puszki z czerwonym serduszkiem połączyło się , by zachęcać do udziału w wielkim dziele pomagania. W akcji nie mogło zabraknąć także gimnazjalistów z wodzisławskiej „Jedynki”, którzy po raz kolejny aktywnie przyłączyli się do akcji. Jak co roku ponad 150 uczniów naszej szkoły z potrzeby serca, nie bacząc na wolny od nauki dzień, nie pytając o nagrody, wyruszyło na ulice wodzisławskiego powiatu, by namawiać do pomocy wcześniakom i chorym kobieto w ciąży. Nie było to trudne zadanie. Mieszkańcy Wodzisławia i okolic dzielili się chętnie. Nie tylko nie odmawiali wsparcia finansowego, ale spontanicznie proponowali ciepłą herbatę czy coś słodkiego. Życzliwy uśmiech przechodniów i pękające w szwach puszki rekompensowały młodzieży trudy kwestowania. Tym razem udało się zebrać ponad 28.000 złotych. Chociaż nie jest to rekordowa kwota, czujemy zadowolenie, bo dołożyliśmy naszą cegiełkę do wielkiego dzieła – ratowania ludzkiego życia. Wszystkim darczyńcom i tym, dzięki którym zbiórka mogła się odbyć, z głębi serca dziękujemy. W tym roku zebraliśmy prawie 28 tys. zł.
Do zobaczenia z przyszłym roku.

PRZEWODNICZĄCA SZTABU – DANUTA PASZYLKA
ORGANIZATOR FINAŁU – PIOTR BARTOSIK