Przez życie z muzyką Wróć »

5 dni przed Wigilią, godz. 7.50. Na dworze ponuro. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, jeszcze trochę zaspani, spieszą na ostatnie w tym roku lekcje, spotkania opłatkowe w klasach, jasełka. Kiedy jednak przekraczają próg szkoły, witają ich dźwięki muzyki. I fantastyczne, zdolne dziewczyny, dla których muzyka znaczy bardzo wiele. Wszak są absolwentkami Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim. Na czele tego świątecznego zespołu stoi pani Michalina Gardzielik, nauczycielka fizyki i również absolwentka tej samej PSM. Z jej pracowni fizycznej często słychać nie tylko odgłosy eksperymentów fizycznych, ale i muzykę. Pod kierunkiem pani Michaliny 4 dziewczyny z grupy realizują również projekt edukacyjny: „Jak współpracować w zespole muzycznym, aby odnieść sukces”. Słuchając ich gry, widzimy, że ten sukces jest możliwy.

Dźwięki, które wydobywają się z instrumentów, sprawiają, że w szkole już od progu jest świątecznie i radośnie. Uczniowie zaciekawieni przystają, nauczyciele z uśmiechem patrzą na zespół. To jednak nie koniec na dziś.

Kolejny raz mamy okazję posłuchać grupy podczas przedstawienia jasełkowego, które dzięki temu ma piękną muzyczną oprawę. Podczas jasełek zespołowi instrumentalnemu towarzyszą wokalistki: Natalia Brańka, Daria Klon, Alicja Konieczny i Olivia Halfar.

Wydawałoby się, że po porannym występie i dwóch turach jasełek uczennice będą marzyły już o odpoczynku. Nic bardziej mylnego!

O godz. 16.00 w Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim zespół występuje w pełnym składzie: Paulina Nowak – flet, Alicja Tarasek – flet, Sylwia Chłapek – saksofon, Zofia Podsiadło – waltornia, Julia Gawlik – keyboard, Emilia Wolny – fortepian, Michalina Gardzielik – klarnet. W sali wypełnionej po brzegi dziewczyny wykonują pięknie kolędy, otrzymując gromkie brawa i pamiątkowe dyplomy.

1 dzień, 4 koncerty. Tak potrafią tylko ludzie, którzy kochają muzykę.

DSC_0664 (1280x850) DSC_0665 (1280x850) DSC_0668 (1280x850) DSC_0669 (1280x850) DSC_0691 (1280x850) DSC_0707 (1280x850)

mgr Justyna Orszulak